Len pranie i pielęgnacja

Tkaniny lniane oraz wyroby z nich uszyte , naturalne , białe i kolorowe są łatwe w pielęgnacji. Z reguły wystarczy zwykłe pranie wodne w pralce lub ręczne oraz suszenie klasyczne lub w suszarce bębnowej.
Jednak odzież lniana uszyta w kombinacji z innymi materiałami, kolorowymi nićmi lub dodatkami nie lnianymi , może mieć wpływ na sposób pielęgnacji.

Dlatego ZAWSZE najpierw sprawdź instrukcje prania na etykiecie.
Chociaż wszystkie 100% lniane sukienki, tuniki, spodnie i koszule itd. można prać w pralce, inne materiały używane do szycia, wykończenia i wypełnienia mogą wymagać czyszczenia chemicznego. Ignorowanie lub nieznajomości tej instrukcji może zniszczyć produkt. Z tego względu, jeżeli nie ma wyraźnej wskazówki, a jest to szczególnie pierwsze pranie zastosuj kilka podstawowych wskazówek.

Prosimy zastosuj kilka prostych rad:

  • wybierz delikatny cykl prania, a jeśli masz wybór, wybierz poziom wody w pralce maksymalnie z oferowanego. Twoje lny powinny się swobodnie przemieszczać w pralce.
  • Nie tłum pralki zbyt wielką ilością rzeczy na raz. To może spowodować skręcenia lub rozciągniecie wyrobów i konsekwencji zmianę kształtu.
  • Upewnij się, że wszystkie inne rzeczy w pralce są podobne do lnianych pod względem koloru, wagi i instrukcji prania
  • Jeśli lniane ubrania pierzesz ręcznie, należy stosować tylko delikatne ruchy – nie wykręcaj , skręcaj ani nie szoruj . Pranie ręczne jest zalecane dla ubrań, które nie są silnie zabrudzone lub tkanina czy dzianina ma luźny splot i mogą ulec uszkodzeniu podczas prania tradycyjnego w pralce. Wyjątkiem są specjalne programy do prania ręcznego.
  • Lniane ubrania, jak również inne rzeczy z lnu ma powinny być prane w chłodnej lub ciepłej temperaturze – ale nigdy w ekstremalnie zimnej lub gorącej. Używaj tylko łagodnych detergentów do prania i upewnij się, że wszystko jest dobrze wypłukane przed suszeniem.
  • Jeśli produkt podczas procesu produkcyjnego był już oprany mechanicznie, to można bezpiecznie suszyć go w suszarce. Zalecane niskie temperatury suszenia i wyjęcie wyrobu , gdy jest jeszcze lekko wilgotny.
  • Lepiej suszyć lniane produkty na płasko , szczególnie dzianiny. Wieszaki lub sznurki mogą odbijać ślady na tkaninie, a także powodować odkształcenie części garderoby.
  • Jeśli istnieje potrzeba prasowania, prasować lniane wyroby, gdy są lekko wilgotne.

Jeżeli coś nam umknęło, prosimy o komentarze.

Ach….  nie możemy zapominać o nas …   „najlepiej przetestować   na wyrobach lnianych zakupionych w naszej firmie”